• OZ Rodičovské združenie

Hospodárka:  Lucia Wagnerová

Členovia:
          všetci rodičia a zákonný zástupcovia žiakov ZUŠ J.L.Bellu v Kremnici

Základné informácie o funkcii rodičovského združenia

1) Rodičovské združenie pri ZUŠ J.L.Bellu v Kremnici je dobrovoľné združenie rodičov alebo iných zákonných zástupcov žiakov školy. Je právnickou osobou, vystupuje v právnych vzťahoch pod svojím menom a nesie zodpovednosť, ktorá z týchto vzťahov vyplýva.
          2) Rodičovské združenie spolupracuje s vedením školy pri riešení problémov výchovy a vzdelávania žiakov, pri organizovaní domácich a zahraničných stykov školy a pri usmerňovaní vzťahu rodičov ku škole a naopak.
          3) Rodičovské združenie posudzuje výsledky výchovno-vzdelávacieho procesu, vyjadruje sa k metodike tejto práce a v rámci svojich možností poskytuje škole materiálnu, organizačnú a personálnu pomoc pri práci so žiakmi.
          4) Rodičovské združenie zhromažďuje a rieši námety, pripomienky a požiadavky rodičov týkajúce sa výchovy a vzdelávania žiakov, zabezpečovania tohto procesu a vzťahov, v ktorých sa uskutočňuje.
          5) Príjmy rodičovského združenia tvoria členské príspevky, výnosy z podujatí rodičovského združenia, dobrovoľné príspevky a dary rodičov vrátane sponzorstva a účelové dary a príspevky. Rozpočet rodičovského združenia pripravuje výkonný výbor rodičovského združenia a predkladá ho na schválenie rodičovskej rade na jej prvom zasadnutí v školskom roku. Rodičovská rada je najvyšším orgánom rodičovského združenia. Schvaľuje štatút a rozpočet organizácie a rozhoduje o jeho koncepčnom využití. Čerpanie finančných prostriedkov rodičovského združenia sa sleduje na základe dokladov a záznamov vo finančnom denníku, ktorý vedie hospodár rodičovského združenia.

V prípade záujmu si môžete stiahnuť kompletné znenie štatútu rodičovského združenia v podobe PDF-dokumentu:

registracia_zrs.pdf

statut_zrs.pdf