• "OZVENY" DFS Dukátik

• 16. 6. 2023
        • Galaprogram Detského folklórneho súboru Dukátik

Detský folklórny súbor Dukátik a Základná umelecká škola J.L.Bellu Kremnica Vás pozývajú na program plný spevu, hudby a tanca „Ozveny“, kde budete mať možnosť vidieť prierez jeho sedemročnou tvorbou.

V programe sa predstaví vyše 70 detských účinkujúcich, ktorí odprezentujú folklórny repertoár z viacerých regiónov Slovenska. V podaní detského folklórneho súboru sa tak budete mať možnosť preniesť na pokosené lúky Podpoľania, kde sa deti hrávali svoje hry; na liptovské pastviny, kde si pastieri pospevovali pri pasení ovečiek; zaspomínať si aké to bolo, keď mamky spievali svojím deťom uspávanky; započúvať sa do ozvien spod Kráľovej holi, ale spomenúť si aj na tie smutnejšie udalosti, keď muži odchádzali do vojny a doma za sebou zanechali svoje deti a lásky...

A mnohé iné krásne i tie smutné udalosti, ktoré poznačili folklór Slovenska.

Pre veľký dopyt verejnosti realizujeme dva koncerty, ktoré sa uskutočnia

v utorok 20.6. o 17:00 hod a

v stredu 21.6. o 17:00 hod.

Opäť využívame rezervačný systém kina Akropola a lístky s konkrétnym miestom na sedenie si budete môcť zabezpečiť s dostatočným predstihom z pohodlia vášho domova alebo osobne  v kultúrnom a  informačnom centre mesta Kremnica do 19.06.

Vstupné bude použité na zaplatenie pódia, šitia a nákup krojov, pitného režimu žiakov počas skúšok a koncertov a zabezpečenia ďalšieho materiálno technického vybavenia potrebného na uskutočnenie koncertu.

Zakúpený lístok majte pred vstupom do sály kina v mobilnom telefóne alebo v printovej podobe.

Bližšie info na zuskremnica@gmail.com , +421456742674 , 0908924223

QR. predstavenie 20.06

• Predstavenie "Hľadá sa Banksy"

• 7. 6. 2023
        • Absolventské predstavenie tanečného a výtvarného odboru

,,HĽADÁ SA BANKSY".

16 absolventov Výtvarného odboru sa tento rok zameralo na tvorbu momentálne najznámejšieho a najkontroverznejšieho umelca, ktorý má pseudonym BANKSY...Nik nevie kto to je, jeho identita je neznáma, maľuje Street art na steny, jeho maľby vznikajú často v noci a každý obraz poukazuje na nejaký problém súčasnosti či minulosti (rasizmus, mobily, digitálny doba, vojna, strach, sny, láska, peniaze).

Vstupné: 3 Eurá

Organizátor podujatia : ZUŠ J.L.Bellu v Kremnici

Pre veľký dopyt verejnosti realizujeme dva koncerty, ktoré sa uskutočnia vo štvrtok 8.6. a v piatok 9.6. o 17:00 hod.

Konkrétne miesta na sedenie si rezervujete a zakúpite po kliknutí na ikonu "kúpiť".

Lístky si môžete zakúpiť online, alebo aj osobne v Kultúrnom a informačnom centre mesta Kremnica.

Môžete si vybrať z dvoch termínov

vo štvrtok 8.6. o 17:00 a

v piatok 9.6. o 17:00

Opäť využívame rezervačný systém kina Akropola a lístky s konkrétnym miestom na sedenie si budete môcť zabezpečiť s dostatočným predstihom z pohodlia vášho domova alebo osobne  v kultúrnom a  informačnom centre mesta Kremnica do 08.06.

Vstupné bude použité na zaplatenie pódia, šitia a nákup kostýmov, pitného režimu žiakov počas skúšok a koncertov a zabezpečenia ďalšieho materiálno technického vybavenia potrebného na uskutočnenie koncertu.

Bližšie info na zuskremnica@gmail.com , +421456742674 , 0908924223

• Novobanská jar V. ročník speváckej súťaže - Regionálne kolo

• 15. 6. 2023
        • Nový úspech našej školy:

František Kmeť: Zlaté pásmo
          Sibyla Jasmina Prídavková: Zlaté pásmo
          Tereza Fronková: Strieborné pásmo
          Dominika Balkovičová: Zlaté pásmo
          Eva Kantáriková: Zlaté pásmo

Súťaž: Novobanská jar V. ročník speváckej súťaže
          Kolo: Regionálne kolo

Gratulujeme našim úspešným spevákom a speváčkam a ich pedagogičkám Mgr.Annamárii Šebešiovej Dis.art. a Anne Hajabačovej DiS.art.